Česká republika

Středy s EEN

Dovolte, abychom Vás pozvali na další ze série krátkých webinářů, které v dubnu a v květnu pořádají partneři sítě EEN z Centra pro regionální rozvoj České republiky.

Jak na to: přihlášení je velice jednoduché - prokliknutím názvu svého vybraného semináře se dostanete přímo na web akce, kde je mj. i registrační formulář. Přihlášeným účastníkům pak v pondělí před konkrétním webinářem pošleme odkaz na virtuální místnost. Webináře budou probíhat přes MS Teams (je možné, že po Vás systém bude chtít registraci - jméno a e-mailovou adresu). 

Témata webinářů:

Projekty přeshraniční, meziregionální a nadnárodní spolupráce Cíl 2 v období 2014-2020- inspirace i ponaučení- 28. dubna 2021 od 10:00 do 11:00

  • Představení programů sdružených pod označením Cíl 2
  • Představení úspěšných, zajímavých a inspirativních projektů realizovaných v programech Cíle 2 v období 2014-2020
  • Představení nejčastějších, případně nejzávažnějších pochybení a problémů při realizaci projektů

 

Služby EEN na podporu inovací a podnikání v zahraničí- 5. května 2021 od 10:00 do 11:00

Na webináři Vám představíme služby EEN, které přispívají k podpoře rozvoje mezinárodního a inovačního potenciálu firem. Účastníci budou seznámeni s nástroji, které usnadňují cestu k novým zahraničním klientům, a se službami zaměřenými na podporu celkového rozvoje firem a inovací. Určeno pro malé a střední podniky.

 

Vysílání pracovníků s ohledem na změny po 30. červenci 2020- 12. května 2021 od 10:00- 13:00

Webinář bude věnován především novinkám ve vysílání pracovníků, detailněji bude probrána revize směrnice o vysílání pracovníků platná od 30.7.2020. Své dotazy můžete zasílat předem.

 

Jak pracovat a podnikat v Německu v čase koronavirové krize- 19. května 2021 od 10:00- 11:00

Praktický webinář je určen všem, kteří podnikají či pracují ve Spolkové republice Německo a řeší každodenní otázky týkající se přijímaných opatření v souvislosti s pandemií. Vhodný je pro všechny, kteří podnikají či realizují zakázky v Německu, tedy pro majitele firem, OSVČ, ale i zaměstnance i pracovní agentury.  Prosíme o zaslání dotazů předem na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Přeshraniční poskytování služeb OSVČ- 26. května 2021 od 10:00- 11:00

Praktický webinář bude zaměřen na přeshraniční poskytování služeb OSVČ v rámci EU. Účastníci budou seznámeni s pravidly pro daně z příjmu, DPH, povinné sociální a zdravotní pojištění či ohlašovacími procedurami. Důraz bude kladen i na rozlišení, kdy se jedná o legální přeshraniční poskytování služeb a kdy jde naopak na tzv. falešné podnikání (nelegální zaměstnávání). 

Zdroj: CRR ČR