Česká republika

  • Domů >
  • Články >
  • Technologické centrum Akademie věd ČR potvrdilo pozici národního koordinátora evropské sítě pro podporu podnikání

Technologické centrum Akademie věd ČR potvrdilo pozici národního koordinátora evropské sítě pro podporu podnikání

Praha 13. ledna 2022 – Největší mezinárodní síť pro podporu podnikání známou jako EEN (Enterprise Europe Network) bude v Česku i v dalším třiapůlletém období, tj. do poloviny roku 2025, koordinovat Technologické centrum Akademie věd ČR. Rozhodla o tom Evropská komise, která posuzovala kvalitu předloženého projektu během několikaměsíčního výběrového řízení. Partnery projektu v Česku jsou Centrum pro regionální rozvoj ČR, BIC Plzeň, Jihomoravské inovační centrum, Regionální hospodářská komora Brno a Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje. Komise projekt financuje z programu na podporu malých a středních podniků (Single Market Programme); kofinancování zajišťuje Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Díky účasti regionálních partnerů v projektu pokrývá síť EEN od r. 2008 celé území ČR a poskytuje unikátní bezplatné poradenství malým a středním podnikům s mezinárodními ambicemi např. při vstupu na zahraniční trhy, a to i mimo EU. V souladu se současnou strategickou orientací Evropské unie se síť EEN v dalším období ještě více než dosud zaměří na podporu malých a středních podniků při přechodu na zelenou transformaci, udržitelné obchodní modely a při zavádění digitálních řešení ve firmách.

„Fakt, že Evropská komise i pro další období vybrala projekt, který jsme připravili společně s našimi partnery, považuji mimo jiné i za ocenění našich zkušeností i kvality naší společné práce v minulých letech. Od r. 2008, kdy síť EEN v ČR koordinujeme, jsme pomohli více než tisícovce malých a středních podniků, z nichž mnohé se prosadily v mezinárodní konkurenci,“ uvedl ředitel Technologického centra Karel Klusáček. „Věřím, že svou roli při rozhodování Evropské komise sehrály konkrétní úspěchy našich klientů, naše hluboká znalost českého prostředí i schopnost inovovat, bez níž se podnikání ani jeho podpora neobejde,“ dodal.

Síť Enterprise Europe Network je jedním z důležitých nástrojů faktické realizace strategie EU na podporu růstu a zaměstnanosti. Hlavním cílem sítě je zvyšovat konkurenceschopnost malých a středních podniků
a podporovat rozvoj podnikání např. tím, že jim pomáhá nacházet investory i partnery pro obchodní, technologickou i vědecko-výzkumnou spolupráci. Síť EEN dále rovněž poskytuje poradenství o jednotném vnitřním trhu EU či vhodné strategii a možnostech ochrany duševního vlastnictví i jeho komerčního využití.
Síť sdružuje přibližně 600 odborných organizací v oblasti podpory inovací a rozvoje podnikání z více než
60 zemí světa. Podporuje jak zralejší, tak i mladé rostoucí inovativní firmy s mezinárodními ambicemi.

Kontakt:

Ing. Silvia Jirásková, koordinátorka sítě EEN v ČR
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 728 890 417
Technologické centrum AV ČR
Ve Struhách 1076/27, 160 00 Praha 6
www.tc.cz